PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=206655}

Marsz pingwinów

La Marche de l'empereur
7,5 13 335
ocen
7,5 10 1 13335
Marsz pingwinów
powrót do forum filmu Marsz pingwinów

A kto się z nią zgadza ?
Ja nie. Chociaż gdy puścili film w szkole, to mi chyba jako jedynej w klasie się spodobał. Ale sądzę, że to nie tylko film dla dzieci, żeby pokazać i zafascynować nudnym życiem pingwinów. Dlaczegoby nie opisywać pinginów ludzkimi kategoriami? Dlaczego jeśli już, to tylko dla kasy ? OK, już nie jestem taką idealistką, każdy myśli o kasie. Ale według mnie to sposób porównania wędrówki pingwinów do wędrówki ludzi. One mają określony cel i harmonogram, który realizują od zamierzchłych czasów, krok po kroczku, przez surową ziemię skutą lodem... A ludzie?
Noi w recenzji zabrakło ważnego elementu - muzyki ! Już w pierwszym ujęciu, gdy ją usłyszałam, na pewno nie przyszedł mi na myśl film przyrodniczy jedynki z Czubówną w tle.
Jakie jest wasze zdanie ?

ocenił(a) film na 10

Hey,
Dopiero Twój post skłonił mnie do przeczytania zamieszczonej recenzji. Podobnie jak Ty, mam odmienne zdanie, aniżeli autorka recenzji. Uważam, iż jest to film dla każdego, dla dzieci, młodzieży, dorosłych i tych dla "dziadków". Każdy może odszukać w nim coś fascynującego. Autorka recenzji pisze:

"Ale w końcu film - także przyrodniczy - to produkt, który należy atrakcyjnie opakować. I tak zamiast tradycyjnej, czyli "naukowej" narracji słyszymy opowieść o tańcach par, groźnym drapieżcy- mrozie i potworach czających się w głębi oceanu."

Owszem, film to produkt. Lecz po co nam kolejny nudny film z cyklu "Zwierzęta Świata". Reżyserzy spróbowali czegoś nowego, nadanie ludzkich cech pingwinom spowodowało, iż lepiej wczuwamy się w klimat filmu, lepiej rozumiemy co czują te zwierzęta. Doskonały pomysł, doskonałe wykonanie.

I na koniec coś odnośnie muzyki. Film oglądałem w oryginalnej francuskiej wersji, bez żadnego dubbingu. Nie będę się rozpisywał, muzyka w tym filmie jest po prostu genialna (są dwa rodzaje soudntracków).

użytkownik usunięty
SiD_4

Wielkie dzięki. Zawsze bardzo miło, że myślisz podobnie ;]

ciekawa rzecz to nadawanie ludzkich cech zwierzętom ale chyba autor recenzji zapomniał że ludzie to zwierzęta... muzyka na bardzo duży + nadaje niesamowity klimat

"...pingwiny cesarskie to nie ludzie, tylko interesujące ptaki, których nie trzeba na siłę osadzać w ludzkich kontekstach..."

jednak ten kto oglądał film widział zachowanie pingwinów i czy nie było one choć trochę podobne do ludzkiego? ...nie no fakt żaden nie jechał limuzyną i nie zajadał cheesa :D

ocenił(a) film na 10

Postaram się odnieść bezpośrednio do opublikowanego tekstu:

1) "Co robi człowiek, gdy znajdzie się z kamerą wśród zwierząt? Poobserwuje je, nagra (...)" - śmiem twierdzić, że proces powstawania filmu przyrodniczego (zwłaszcza w nieprzychylnych warunkach klimatu) jest dużo bardziej skomplikowany, a słowa typu "poobserwuje, nagra" są lekceważeniem pracy włożonej w film.

2) "(...) a potem będzie próbował analizować ich zachowanie i udowodnić sobie oraz innym, że zwierzątka to tak naprawdę prostsi i mniejsi ludzie" - film oglądałem wprawdzie rok temu, ale nie przypominam sobie, aby narracja zawierała jakąkolwiek analizę porównawczą zachowań ludzkich i "pingwinich"; oczywiście sam sposób prowadzenia narracji (np: imitowanie dialogu między młodym a matką) sugeruje taki punkt widzenia, ale nie zgadzam się, iż taka sugestia jest naciąganiem rzeczywistości i wprowadza widza w błąd; sprawdzić jest to bardzo łatwo, wystarczy wyłączyć dźwięk, a skojarzenia będą wtedy nasuwać się same; według mnie instynkty rządzące przyrodą są uniwersalne i nie ma znaczenia czy zwierzęta przypominają ludzi czy na odwrót.

3) "Ale w końcu film - także przyrodniczy - to produkt, który należy atrakcyjnie opakować." - jest to bardzo ciekawe zdanie, biorąc pod uwagę to, że logo Film Web bardzo chętnie się do tych "opakowań" przykleja (proszę przeczytać recenzję np. do filmu "Źródło", a następnie zwrócić uwagę na loga znajdujące się na plakacie).

A to, że w recenzji nie ma ani słowa o muzyce, jest bardzo dużym błędem.

ocenił(a) film na 6
Norblin

Ja nie wyłaczyłem glosu i pewnie dlatego Kondrat momentami brzmial tak infantylnie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones