PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003481}

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
8,3 82 323
oceny
8,3 10 1 82323
7,7 51
ocen krytyków
Diuna: Część druga
powrót do forum filmu Diuna: Część druga

Co z bratankiem barona?

ocenił(a) film na 10

...czy się wreszcie pojawi Feyd Rauta, czy też całkowicie zostanie usunięty na rzecz Rabbana Harkoneńskiej bestii?

ocenił(a) film na 9
LeoRex

Pojawi się i zagra go Austin Butler. Moim zdaniem o wiele bardziej podobny do książkowego opisu, niż Sting czy aktor z miniserialu

niwrok_2015

Ale czytałeś książkę? Albo oglądałeś Diunę 2000? Powinien być już w pierwszej części. Tak samo jak Irulana.

ocenił(a) film na 9
Xanthcik

Tak, czytałem książkę. Około 6 razy na przestrzeni ostatnich 11 lat i znam każdą różnicę. Uważam jednakże, że lepsza ekranizacja to ta ze znakomitą obsadą, muzyką, wysokim budżetem i pracą kamery na wysokim poziomie, która zawiera pewne różnice z materiałem źródłowym lecz w zdecydowanej większości pozostaje jej wierna; niż tandetna adaptacja pokroju Diuny 2000, w której kuleje dokładnie wszystko. Budżet mniejszy niż w filmach klasy B z lat 80, obsada drętwa i nieciekawa z ukazanym jako nadpobudliwy szczeniak Paulem na czele (o blond włosach, odstępstwo od książki gdzie był brunetem), nawet piasku prawdziwego nie udało się czeskim producentom zdobyć. Sceny bitewne na poziomie przedstawień teatralnych wystawianych przez amatorów i stroje budzące politowanie. Diuna z 2000 będąc pod każdym względem jako produkcja gorsza od Diuny z 2021 nie jest przy tym też całkowicie wierna oryginałowi gdyż dialogi zostały zmienione czyniąc z Muad'Diba w pierwszej częsci zarozumiałego pajaca. To postrzegam jako gorsze odstępstwo niż przeniesienie Irulany do częsci 2. Zwłaszcza że w książce też się nie pojawiała indywidualnie przed końcem lecz były tylko jej cytaty przed rozdziałami. Ponadto serial z 2000 oczernia też postać Irulany gdyż czyni z niej adoratorka Feyda- Rauthy, w książce nic takiego nie miało miejsca bo zalecała się do niego żona hrabiego Fenringa. To on był stręczycielem swojej żony, a nie Szaddam swojej córki

niwrok_2015

Zgadzam się na temat efektów, czy scen walk, ale tamta Diuna miała swój klimat, którego tutaj tak nie czuć. Długo czekałem na tę wersję - świetna obsada, dobre efekty, ale "tego czegoś" właśnie mi zabrakło. Mam nadzieję, że w dwójce już będzie lepiej

ocenił(a) film na 10
Xanthcik

No właśnie. W książce był od samego początku i był bardzo istotną postacią, w przeciwieństwie do Rabbana który pojawił się tylko raz, a potem była tylko o nim mowa.

ocenił(a) film na 9
LeoRex

Musi się pojawić. To byłoby mega niezrozumiale w kwestii tworzenia kwizatz haderaka przez bene gesserit gdyby go nie bylo ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones