PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=741945}
7,3 179
ocen
7,3 10 1 179
Cocaine Cowboys: Reloaded
powrót do forum filmu Cocaine Cowboys: Reloaded
azorcia27

http://www.amazon.com/Cocaine-Cowboys-Reloaded-Blu-ray-Hitman/dp/B00HYRYNZ0

Last_Ronin

dzięki

ocenił(a) film na 8
Last_Ronin

wiesz może gdzie można znaleźć polskie napisy?

woolybully

Netflix

Bad_Blake

mozesz pokazac gdzie ? bo jakos nie widze

azorcia27

Powstał, powstał. Ja tylko się zastanawiam czy ten tytuł powinien w ogóle znajdować się u nas w bazie, bo jest to poprawiona i rozszerzona wersja dokumentu z 2006 roku. To tak, jakby dodać oddzielnie do bazy np. tytuł "Czas apokalipsy" i jego rozszerzoną wersję zatytułowaną u nas "Czas apokalipsy - powrót" :/

ocenił(a) film na 8
Ziggy

Twój argument, że jest to "poprawiona i rozszerzona" wersja nie jest dobry. Masz rację w sensie, że 90% twarzy z tego filmu można było obejrzeć w oryginalnej wersji sprzed lat. Natomiast jeśli porównywać opowiadane historie to mniej niż 25% opowieści jest znanych z pierwszego filmu.

Lepszy argument byłby taki, że pierwsza wersja jest dokumentalno-sensacyjna a ta jest dokumentalno-psychologiczna. W tej wersji autor skupił się na bardziej indywidualistycznym zarysowaniu postaci, lepiej wiemy skąd się wzięli i jak skończyli.

Inaczej mówiąc, ta wersja to trochę jakby miała doklejone prequel na początku i sequel na końcu. Ale zdecydowana większość materiału nie była pokazana w pierwszej wersji. Nie chcę pisać, że "zdecydowana większość materiału jest nowa", bo to jest w oczywisty sposób stary materiał dokumentalny, ale pokazujący te same sprawy z innych punktów widzenia.

Moim skromnym zdaniem ten odcinek trylogii zasługuje na jeden punkt lepszą ocenę niż dwa poprzednie.

Wujek_Sylwek

Poprawiona i rozszerzona, reżyserska, producencka, zwał, jak zwał, ale nadal są to "Kokainowi kowboje", którzy opowiadają tą samą historię o Griseldzie Blanco, kokainie, Miami itd., czy jednak o czym innym jest? Pytam się, bo wersji RELOADED nie widziałem, a wiedzę o niej czerpałem z oficjalnej strony.

ocenił(a) film na 8
Ziggy

Ja właśnie oglądnąłem jeszcze raz wszystkie 3 części i powtarzam, że ta 3-cia zawiera wiele wcześniej nie pokazanego materiału.

Jest m.in. o John-ie DeLorean-ie i o Barry-m Seal-u. Jest o tym jak w Miami P.D. zaczynali odróżniać kryminalne sprawy z przebranymi za policjantów od spraw z autentycznymi policjantami pracującymi dla karteli.

O Griseldzie Blanco jest tutaj względnie niewiele materiału. Wszystko co o niej najciekawsze było w 2-giej części jak już odsiadywała w Kalifornii i z więzienia zaopatrywała czarne gangi z Oakland.

Nawet postacie znane z pierwszej części pokazane są w nowym świetle. W pierwszej części widać ich bardziej jako wieśniaków, którzy się szybko dorobili. Tutaj podejście jest bardziej psychologiczne i lepiej widać ich inteligencję i jak potrafili przez tyle lat przechytrzać dużo liczniejsze siły rządowe: federalne USA, stanowe Florydy i miejskie Miami.

Ponadto ta ostatnia część została zrobiona już po śmierci głównych postaci, w związku z tym dołączono materiał, który pewnie wcześniej wycięto jako ryzykowny, n.p. jak radzili sobie z patrolami z psami szkolonymi do wywąchiwania narkotyków. Ja takiego podejścia wcześniej nigdzie nie widziałem.

Wujek_Sylwek

Dobra, namówiłeś mnie :) Obejrzę sobie w takim razie.

Wujek_Sylwek

Gdzie to można obczaić?

ocenił(a) film na 7
Wujek_Sylwek

Ja tam się wiele nowego nie dowiedziałem z tej części. Jak dla mnie to to bardziej rozbudowana pierwsza część. Można sobie obejrzeć ten odcinek i olać pierwszy, albo obejrzeć pierwszy i olać ten i wiele się nie straci. Poza tym, że pierwsza część ma lepszy klimat. Ewentualnie polecam zrobić sobie kilkumiesięczną przerwę między nimi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones